Centralnym punktem obchodów dwudziestej rocznicy powstania Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate (LKKK) był rozegrany 29 września 2012 roku międzynarodowy turniej „IKO GALIZIA CUP 2012”. Leżajski turniej już wiele miesięcy wcześniej znalazł się w oficjalnym kalendarzu imprez firmowanych przez największą i najbardziej prestiżową światową organizację jaką jest International Karate Organization (IKO). Informacja na oficjalnej stronie IKO spowodowała, że turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem tak w Kraju jak i za granicą.
Zawody choć zorganizowane w największej w Powiecie Leżajskim hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Licealnych ledwo pomieściła wszystkie zawodników, organizatorów i widzów. Samych tylko zawodników zgłoszonych do turnieju było 311 z 45 klubów. Karatecy reprezentowali sześć krajów. Oprócz Polski w turnieju udział wzięły ekipy z Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, Węgier i Białorusi. Ze swoimi ekipami do Leżajska przyjechali również liderzy narodowych organizacji IKO: z Kersonu na Ukrainy shihan S. Vsevolodov (5 dan), z Barcelony shihan D. Lorente (5 dan) i z Budapesztu shihan K. Halasz (5 dan). Nasz Kraj reprezentowali liderzy polskiej IKO shihan E. Dadzibug (5 dan) z Sosnowca i shihan J. Czerniec (5 dan) z Lublina.
Najbardziej utytułowanymi zawodnikami jacy wzięli udział w turnieju byli: Eldar Ismailov (Ukraina) aktualny Mistrz Europy Seniorów, Marianna Werbitska (Ukraina) aktualna Mistrzyni Europy seniorek, Vanessa Martinez (Hiszpania) medalistka ostatnich Mistrzostw Europy i Vivien Halasz (Węgry) medalistka „All American Open 2012”.
Rywalizacja na turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie goście z Ukrainy „wysoko zawiesili poprzeczkę” pokazując bardzo dobre przygotowanie do turnieju. Potwierdzeniem dominacji Ukraińców w wielu kategoriach było zdobycie przez nich pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej turnieju.
Przy tak dużej liczbie uczestników w tym wielu z zagranicy niezbędnym było dokładne rozplanowanie zawodów. Po raz pierwszy w zawodach organizowanych przez LKKK wykorzystano metodę stosowaną na największych turniejach. Metoda polegała na nadaniu każdemu zawodnikowi i każdej walce (od eliminacji po finał) indywidualnego numeru. Zawodnicy dokładnie wiedzieli kiedy odbywają się ich walki, organizatorzy „panowali” nad kolejnością walk i zawodnikami mimo czasem młodego wieku a czasem i bariery językowej. Komunikaty w czasie zawodów, zapowiedzi na trzech matach gdzie równolegle odbywała się rywalizacja prowadzone były zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Wydaje się, że wielomiesięczny trud włożony w organizację turnieju pozwolił na sprawne rozegranie tak dużej międzynarodowej imprezy.
Podczas turnieju rozdane zostały pamiątkowe nagrody dla wspomagających pracę sportowo-wychowawczą prowadzoną od dwudziesty lat przez Leżajski Klub Kyokushin Karate. Nagrodami wyróżnieni zostali między innymi Poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz, samorządowcy w tym Burmistrz Leżajska Piotr Urban, Burmistrz Miasta i gminy Nowa Sarzyna Jerzy Paul, kierownicy współpracujących klubów, działacze, zawodnicy i inne osoby bez których wsparcia leżajski klub nie miał by tylu sukcesów i tak silnej pozycji w polskim karate Kyokushin. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, organizacyjnym i sportowym. Można było zobaczyć wiele widowiskowych i efektywnych walk w wykonaniu zawodników z czołówki europejskiej. Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczali wicestarosta leżajski Marek Kogut, prezes LKKK Mirosław Holda i Prezes Polskiej Federacji Karate Kyokushin Shihan Eugeniusz Dadzibug.
Na tradycyjnym po zawodach spotkaniu (sajonara) z udziałem organizatorów i reprezentantów goszczących ekip doszło do podsumowania, zarówno właśnie zakończonych zawodów, jak i całej dwudziestoletniej działalności Klubu. Goście zarówno z Białorusi, Ukrainy jak i z Hiszpanii złożyli na ręce sensei Dariusza Burdy podziękowanie za zaproszenie na turniej, ale też zaprosili leżajską ekipę do odwiedzenia Khersonu (Ukraina) i Barcelony.